AKCIA - Poštovné od 30€ zadarmo - AKCIA

Ikan

Na omladzovanie a profylaxiu starnutia, V programoch na zníženie váhy, Pri akýchkoľvek stresových situáciách a citlivosti na zmeny počasia, Pri syndróme chronickej únavy a počas obdobia rekonvalescencie po prekonanej chorobe, Na zvýšenie vytrvalosti / u š
Ikan
W
Predajná cena45,00 €
Popis

Ikan obsahuje gynostemmu – „bylinu dlhovekosti” Ďalekého východu, výťažky mrkvy a zeleného čaju. Tieto zložky vo vzájomnej synergii poskytujú mnohoraké prínosy pre naše zdravie a krásu, pretože obsahujú takmer všetky vitamíny, minerály a biologicky aktívne zlúčeniny, ktoré na bunkovej úrovni regulujú telesné funkcie.

Päťlistý ženšen alebo Gynostemma (Gynostemma pentaphyllum), známa taktiež ako jiaogulan, je Číňanmi označovaný za „južný čínsky ženšen”. Po stovky rokov ho v Číne používajú pre jeho povzbudzujúce a imunitu posiľňujúce účinky. Vo všeobecnosti obsahuje trikrát viac účinných látok – saponínov – ako ženšen, a preto Číňania hovoria, že jiaogulan je „ako ženšen, ale lepší“. Tradične sa považuje za rastlinu zaručujúcu dlhovekosť. 

Oproti tomu mrkva je všeobecne známa pre svoj vysoký obsah provitamínu A – karoténu, čomu táto zelenina vďačí za svoju farbu. V prírodnej medicíne pomáha mrkva pri potiažach tráviaceho systému a ako prevencia proti starnutiu tela. Pomáha zlepšovať stav pokožky, vlasov a nechtov.

 

Hlavnými zložkami prípravku Ikan sú: výťažok z gynostemmy – päťlistého ženšenu, mrkvový prášok a vitamín C.

Gynostemma podporuje obranné systémy tela, stabilizuje metabolizmus, pomáha udržiavať rovnováhu krvných lipidov a harmonizovať všetky telesné funkcie. Má blahodarné účinky vďaka množstvu aminokyselín, vitamínov a minerálov, ktoré sú v rastline obsiahnuté a medzi ktoré patrí vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, selén a zinok.

Druhá zložka tohto produktu – mrkva obyčajná (Daucus carota) - je podobne, ako gynostemma, bohatá na látky a prvky, ktoré sú pre ľudské zdravie nevyhnutné. Ide napríklad o karotenoidy, vrátane provitamínu A, (α- a β-kartotén), vitamíny B1, B2, B6, C, E, H, K, PP, kyselinu listovú a nasledujúce minerály: draslík, fosfor, horčík, vápnik, železo, sodík, zinok, meď, mangán, selén, kobalt, zlúčeniny síry, pektíny, inositol a kumarín.

ÚČINKY

Zložky tohto produktu sa aktívne podieľajú na mnohých procesoch v tele a majú mnoho účinkov. Medzi najdôležitejšie patria tieto:

- Vitamín C, vitamín B6, horčík, železo a mangán pôsobia proti únave.

- Vitamín C, vitamín E, selén, zinok a mangán pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom.

- Vitamín B6, vitamín C, zinok, železo a selén prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.

- Zinok a selén pomáhajú udržiavať zdravú pleť, vlasy, nechty.

- Horčík, vápnik a fosfor upevňujú zdravie zubov.

- Meď napomáha správnej pigmentácii vlasov.

- Vitamín C, vitamín B6, vápnik, horčík, železo, meď, fosfor a mangán prispievajú k riadnemu fungovaniu metabolizmu v súvislosti s produkciou energie.

- Vitamín B6, vitamín C, horčík, draslík a mangán prispievajú k správnemu fungovaniu nervovej sústavy.

- Horčík, železo a zinok hrajú dôležitú úlohu v procese delenia buniek.

- Zinok prispieva k udržaniu normálneho krvného tlaku.

- Vitamín K povzbudzuje zrážanlivosť krvi.

- Fosfor prispieva ku správnej funkcii bunkových membrán.

- Vitamín C prispieva ku tvorbe kolagénu, potrebného na zabezpečenie správnej funkcie ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, kože a zubov.

- Mangán a meď prispievajú k správnej tvorbe spojivových tkanív.

- Betakarotén obsiahnutý v mrkve je prekurzorom vitamínu A (telo ho dokáže premeniť na vitamín A). Vitamín A prispieva k zachovaniu zdravého stavu slizníc a kože, k riadnemu fungovaniu imunitného systému i správnemu metabolizmu železa.

DÁVKOVANIE

Prvý týždeň užívajte 1 kapsulu dvakrát denne. Následne je možné dávku zvýšiť na 2 kapsule dvakrát denne. Vždy zapite velkým množstvom vody.

KONTRAINDIKÁCIE

Výživový doplnok by nemali užívať tehotné a dojčiace ženy.

Výživový doplnok by nemali užívať osoby trpiace arteriálnou hypertenziou.

Ďalej sa neodporúča, najmä osobám s poruchami spánku, užívať produkt po 16.00 hodine.

Balenie: 150 tabliet po 0,4gr.

Nákupný košík

Cart empty