Zinok

Zinok
With shipment Slovenská pošta for 4,00 €
Predajná cena19,50 €
Popis

Zinok sa opodstatnene nazýva prvkom zdravia a krásy. Tento mikroelement hrá dôležitú úlohu v mnohých procesoch odohrávajúcich sa v ľudskom tele. Pomáha udržiavať zdravú kožu, vlasy a nechty. Podporuje funkcie mozgu a pohlavných hormónov. Nie je teda prekvapivé, že ak telu tento prvok chýba, začne „štrajkovať“. Výživový doplnok TIENS Zinok pomáha udržiavať jeho zdravú hladinu.

POPIS

Zinok je jedným z mikroelementov nevyhnutných pre správne fungovanie tela. Je potrebný pre aktivitu viac ako 200 rôznych enzýmov vrátane tých, ktoré sa podieľajú na syntéze bielkovín, DNA a RNA. Je zodpovedný za správne delenie buniek. Z tohto dôvodu je mimoriadne dôležitý pri vývoji plodu (pomáha predchádzať napríklad poruchám nervovej trubice). Ďalšou dôležitou funkciou zinku je udržiavanie správnej hladiny vitamínu A, nevyhnutného pre zdravý zrak, v krvnej plazme.  

Tento stopový prvok zabezpečuje správnu funkciu kože a slizníc, preto zohráva kľúčovú úlohu v udržiavaní zdravého vzhľadu. Ľahko rozpoznateľným signálom jeho nedostatku, ktorý vysiela telo, môžu byť nedokonalosti pleti a nechtov, ktoré strácajú jas a stávajú sa krehkými. Zinok je nevyhnutný pre mnoho hormónov, napríklad pre rastové hormóny alebo gonadotrofíny — hormóny zodpovedné za zdravý vývoj genitálií (obzvlášť u chlapcov).

Zinok je nevyhnutný pre fungovanie pankreasu a štítnej žľazy. Zohráva úlohu pri ukladaní inzulínu a transformácii tyroxínu (T4) na trijodotyronín (T3). A tyroxín - hormón štítnej žľazy, určuje rýchlosť metabolizmu.

Zinok sa do tela dostáva predovšetkým v strave. Najväčšie množstvo tohto prvku sa vyskytuje v teľacej, bravčovej a kuracej pečeni, morských plodoch (napr. v ustriciach, kraboch), zelenine, celozrnnom chlebe, tekvicových semiačkach, orechoch, vajciach, čerstvých syroch, mäse (najmä červenom) a krúpach. Nedostatok zinku hrozí najmä osobám na nízko-kalorickej diéte, vegetariánom, tým, ktorí konzumujú veľa sladkostí, tehotným ženám, starším ľuďom a deťom.

V prípade nedostatku zinku je popri vyvážanej strave potrebné aj jeho dopĺňanie formou výživových doplnkov. TIENS Zinok pomáha udržiavať správnu hladinu zinku v tele.

ZLOŽKY

Výživový doplnok TIENS Zinok obsahuje zinok vo forme laktátu zinku, ktorý sa v organizme ľahko vstrebáva. Okrem toho obsahuje aj glukózu a proteínový prášok zo slepačieho vajca, vykazujúci vysokú biologickú hodnotu – omnoho vyššiu v porovnaní s inými typmi bielkovín, pretože obsahuje veľké množstvo esenciálnych aminokyselín, teda takých, ktoré sa musia do tela dostať v potrave.

ÚČINKY

Zložky prítomné v produkte:

  • zlepšujú stav vlasov a nechtov a podporujú ich rast,
  • majú priaznivý účinok na vzhľad pokožky (pomáhajú v boji proti akné, nadmernej tvorbe kožného mazu, urýchľujú hojenie rán, prispievajú k ochrane buniek pred stresom z oxidácie, ktorý urýchľuje starnutie),
  • podporujú prirodzené obranné mechanizmy tela,
  • majú priaznivý vplyv na zrak,
  • podporujú funkcie sleziny,
  • vykazujú pozitívne účinky na vnímanie chutí a zlepšujú apetít,
  • môžu prispievať k zlepšovaniu pamäti a vnímania,
  • podľa tradičnej čínskej medicíny zlepšujú libido. U mužov prispievajú k zlepšeniu funkcie predstojnej žľazy a zvyšujú produkciu testosterónu. Hrajú dôležitú úlohu pri tvorbe semena a udržiavaní životaschopnosti spermií. 

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

1 až 3 kapsuly dvakrát denne.

ODPORÚČANIE

Po 3 mesiacoch užívania tohto produktu je potrebné zaradiť 3-mesačnú pauzu v užívaní.

POZNÁMKA

Na telo má vplyv aj príliš nízka aj nadbytočná hladina zinku. Týmto mikroelementom sa dá ľahko predávkovať, obzvlášť ak je prijímaný aj v každodennej strave. Pred začatím užívania tohto produktu sa odporúča otestovať hladinu zinku a užívanie konzultovať s lekárom. Dlhodobé a neopodstatnené užívanie zinku vo veľkej dávke môže spôsobiť nevoľnosti, bolesti žalúdka, stratu apetítu, bolesti hlavy a viesť k mnohým chorobám.

Balenie obsahuje 60 kapsúl