AKCIA - Poštovné od 30€ zadarmo - AKCIA

Cesnakový olej

Cesnakový olej bez zápachu
W
Predajná cena36,00 €
Popis

Antibakteriálne účinky cesnaku si ľudstvo cení už od staroveku. Celé stáročia sa pestuje v strednej Ázii, Indii a v Číne. Hoci v mnohých krajinách sa dnes používa najmä ako dochucovadlo, stal dôležitým materiálom pre výrobu prírodných potravinových doplnkov.

POPIS

Cesnak (lat. Allium sativum) je rastlina s jednou z najširších škál pôsobenia na ľudské telo. Jeho účinky boli dôkladne preskúmané a zdokumentované. Najstaršie záznamy o využití cesnaku siahajú do čias 3 000 rokov pred n. l. Odvtedy sa cesnak po stáročia používa ako používa ako korenina a konzervačný prostriedok, ale aj ako pomoc pri infekčných stavoch a parazitických nákazách tráviaceho traktu. Moderné vedecké výskumy nielenže potvrdili dezinfekčné, bakteriostatické a antiparazitické účinky cesnaku, ale tiež dokázali množstvo ďalších, predtým neznámych vlastností cesnaku. Najvýznamnejšou z nich je celkové posilnenie krvného obehu. 

HLAVNÉ ZLOŽKY

Výživový doplnku TIENS Cesnakový olej obsahuje výťažok z cesnaku (cesnakový olej). 3 kapsuly výťažku zodpovedajú 10 hlávkam cesnaku. Tento produkt je bez zápachu.

Medzi najdôležitejšie zložky cesnaku z farmakologického hľadiska patria tie, ktoré obsahujú organické zlúčeniny síry. Práve tie zaručujú jeho charakteristické vlastnosti. Patrí medzi mne aliín, ktorý sa mení na alicín, ktorý sa zase transformuje na ajoén, alyl oligo- a polysulfidy ako aj vinylsulfidy. Cesnak ďalej obsahuje flavonoidy, nukleozidy, enzýmy, vitamíny (A, C a ďalšie) a mikro- a makro-elementy (napríklad draslík, železo, fosfor, sodík a vápnik). Zlúčeniny typické pre cesnak sú obsiahnuté aj v cesnakovom esenciálnom oleji. Ten sa získava parnou destiláciou popučeného cesnaku. Po prvý raz ho vyrobili koncom 19. storočia. Esenciálny olej z cesnaku obsahuje zmes rôznych polysulfidov zodpovedných za jeho chuť a arómu. Zloženie cesnakového oleja závisí od  jeho pôvodu a doby zberu. Olejový výťažok obsahuje najmä diallyl disulfidy, allyl trisulfidy a allyl metyl trisulfidy.

ÚČINKY

  • pokusy dokázali, že olej získaný z cesnaku podporuje zdravý cievny systém,
  • výsledky výskumov tiež potvrdzujú, že cesnak podporuje prietok krvi vo vlásočniciach,
  • mnohé výskumy uvádzajú, že cesnak pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu a tukov krvi. Ukazujú, že cesnakový olej má pozitívny vplyv na metabolizmus cukru v tele.
  • cesnakový olej pomáha udržiavať zdravé fungovanie dýchacej sústavy. Jednou z najvýznamnejších vlastností cesnaku sú jeho antioxidačné účinky, cesnak pomáha zvýšiť antioxidačnú schopnosť tela.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajte ako doplnok vašej stravy 2 kapsuly 3-krát denne spolu s jedlom.

Nákupný košík

Cart empty